Moody's Investors Service langetas täna Hiina reitingu väljavaate stabiilsest negatiivseks, tuues põhjuseks valuutareservide vähenemist ja riigirahanduse nõrgenemist.
- Hiina. Foto: Reuters/Scanpix
Reitinguagentuuri teatel lisab ebakindlust ka see, et Hiina ei pruugi vajalikke reforme majanduse toetamiseks täide viia. Moody’se praegune Aa3 reiting on seitsme pügala võrra üle rämpsstaatuse ehk spekulatiivse taseme.
Hiina võlatase SKT-sse on suurenenud 2012. aasta 32,5 protsendilt 2015. aastaks 40,6 protsendini. Moody’s prognoosib, et aastaks 2017 tõuseb Hiina võla suhe SKT-sse 43 protsendini. „Valitsuse eelarve tugevust õõnestaks majanduskasvu nõrgenemine,“ märkis Moody’s enda analüüsis Hiina majanduse kohta, kirjutas CNBC.
Majanduskasvu aeglustumine, aktsiaturgude langus ja volatiilsus valuutaturul on investorites tekitanud Hiina suhtes kõhklusi. Jaanuaris langes Hiina valuutareserv 99,5 miljardi dollari võrra 3,23 triljoni dollarini, mis on väikseim alates 2012. aasta maist. Goldman Sachsi hinnangul ulatus eelmisel kuul kapitali väljavool Hiinast 88 miljardi dollarini.
„Sekkumine aktsiaturgudele ja valuutaturule, näitab, et rahanduse ja majanduse stabiilsus on eesmärgiks,“ kirjutas Moody’s Hiina kohta.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.